23 czerwca: Międzynarodowy Dzień Sygnalisty. To już 2. lata od ogłoszenia ustawy o ochronie sygnalistów

4 godzin temu
W dniu 23 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Sygnalisty – święto poświęcone ludziom, którzy mają odwagę nagłaśniać nieprawidłowości godzące w interes publiczny. Ich determinacja pozwala wykrywać nadużycia, zanim te przerodzą się w poważne kryzysy uderzające w społeczeństwo, instytucje, a niekiedy w całe państwa. Budowanie zaufania do mechanizmów ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa w dobrej wierze pozostaje jednym z najważniejszych wyzwań współczesnych demokracji
Idź do oryginalnego materiału