Rekordowe zainteresowanie studiami na Politechnice Morskiej. Wiemy, które kierunki są na topie

7 godzin temu

Blisko dwa tysiące rejestracji i ponad tysiąc kandydatów zakwalifikowanych – Politechnika Morska w Szczecinie może mówić o rekrutacyjnym sukcesie. Wiemy, które kierunki były najbardziej oblegane, a liderem po raz kolejny została nawigacja. Kolejne na podiom, to informatyka i logistyka. To właśnie te kierunki kształcą dziś specjalistów na wagę złota.

— Udało nam się pozyskać kandydatów na wszystkie kierunki, z czego jesteśmy dumni, bo to świadczy o tym, iż oferta Politechniki Morskiej jest dla kandydatów atrakcyjna i trafia w ich potrzeby – powiedziała prorektor Agnieszka Deja.

Wśród zgłoszeń, 1031 spełniło formalne kryteria, pozwalające kandydatom dołączyć do grona studentów Politechniki Morskiej w Szczecinie.

Wśród kandydatów największą popularnością cieszył się flagowy kierunek uczelni, czyli nawigacja. Tuż za nim uplasowała się informatyka, która przyciągnęła więcej chętnych niż dostępnych miejsc, co skutkowało otwarciem listy rezerwowej. Na podium znalazła się również logistyka.

Znakomite wyniki odnotowały także: mechatronika, automatyka i robotyka, a także geodezja i kartografia.

— Popularność tych kierunków i wzrost liczby rejestracji wynika m.in. z tego, iż uczelnia cały czas się rozwija i prowadzi nowe inwestycje, m.in. w nowym roku akademickim do dyspozycji studentów oddamy nowy budynek Wydziału Mechatroniki i Elektrotechniki, który znajduje się na terenie kampusu przy ul. Willowej oraz Akademickie Centrum Symulatorowe na Wałach Chrobrego – podkreśliła prorektor.

Wielkim sukcesem okazał się również nowy kierunek – inżynieria modelowania przestrzennego, który Politechnika Morska uruchomiła zaledwie rok temu. Liczba zgłoszeń na ten kierunek podwoiła się, co jasno pokazuje, iż uczelnia trafnie odpowiada na potrzeby rynku pracy.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się też inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe, kierunek silnie związany z rozwijającą się branżą offshore.

Wśród większej liczby zarejestrowanych kandydatów, którzy spełnili formalne kryteria, aż 958 to obywatele Polski – to o 37% więcej niż rok temu. Dla tych, którzy nie zostali jeszcze przyjęci, uczelnia przygotowuje drugą turę rekrutacji, którą planuje uruchomić pod koniec lipca.

fot: Politechnika Morska w Szczecinie

Idź do oryginalnego materiału