Każda osoba zatrudniona w Polsce na podstawie umowy o pracę ma prawo do skorzystania z urlopu bezpłatnego. Kodeks pracy nie wskazuje maksymalnego okresu jego trwania, jednak po upływie trzech miesięcy pracodawca może – jeżeli istnieją istotne powody – wezwać pracownika do powrotu do wykonywania obowiązków służbowych.
Te 3 miesiące dodatkowego urlopu może dostać każdy pracownik zatrudniony na etacie bez względu na staż pracy. Mało kto o nim wie i mało kto z niego korzysta
Zdjęcie: Te 3 miesiące dodatkowego urlopu może dostać każdy pracownik zatrudniony na etacie bez względu na staż pracy. Mało kto o nim wie i mało kto z niego korzysta

8 godzin temu